Dziecko w samolocie. Problemy i dylematy. photo

Dziecko w samolocie. Problemy i dylematy.

 21 Sierpień 2019 Dziecko w samolocie. Jak się przygotować?

Pierwszy lot z dzieckiem, to stres i wielkie przeżycie głównie dla rodziców. Każdy lot jest inny i nigdy nie przewidzicie wszystkiego. Zanim dojdzie do samego lotu pamiętajcie o logicznym spakowaniu się. Ta logika zależy od tego czy bierzecie wózek oraz ile osób będzie mogło nieść bagaże. I tak, jeśli jedziecie z małym dzieckiem, które wymaga zabrania wózka (spacerówki) oraz z dzieckiem szkolnym, który już jakiś bagaż pociągnie, wystarczą wam walizka duża i średnia oraz dodatkowo plecak dla taty jako bagaż podręczny i torba podręczna dla mamy. Ponieważ ty, jako mama będziesz zajęta prowadzeniem wózka, tata pociągnie duży bagaż a starsze dziecko średni (w końcu i tak zdajecie bagaże na etapie odbioru biletu i zostają wam bagaże podręczne plus wózek). Pamiętajcie aby zabrać paszport lub dowód osobisty w zależności od tego co jest wymagane i koniecznie sprawdźcie ich datę ważności. Już przynajmniej dwa razy byłam świadkiem jak rodzice zapomnieli paszportu dla dziecka lub paszport okazał się przeterminowany i niestety obsługa nie wpuściła ich na pokład.

 

Wakacyjne S.O.S. cz. 2  photo

Wakacyjne S.O.S. cz. 2

 15 Sierpień 2019 Wakacyjne S.O.S. czyli co zrobić gdy....?

Kontynuując ostatni post na temat tego z czym możemy się zmierzyć podczas naszego wyjazdu z dziećmi na wakacje, dodam do tej listy jeszcze biegunkę ( i to nie tylko w krajach arabskich)

Co zrobić, gdy...? Czyli kleszcze, osy, pokrzywy i ości cz. 1 photo

Co zrobić, gdy...? Czyli kleszcze, osy, pokrzywy i ości cz. 1

 13 Sierpień 2019 Wakacyjne S.O.S. czyli co zrobić gdy....?

Co zrobić gdy będąc na wakacjach spotkają cię nieprzewidziane zdarzenia? Poniżej podpowiadam jak reagować na poparzenie pokrzywami, zadławienie ością, złapanie kleszcza i użądlenie pszczoły lub osy.

Jak się spakować na wyjazd z dziećmi? photo

Jak się spakować na wyjazd z dziećmi?

 12 Sierpień 2019 Jak się spakować na wakacje z dzieckiem?

Jak ja nie cierpię się pakować na wakacje a wy? Uważam to za zło konieczne i do momentu zważenia bagażu jestem z siebie dumna, że zabrałam wszystko co trzeba. Niestety po zważeniu bagażu tradycyjnie jest od 5-10 kg za dużo i co teraz? Wiadomo wyciągam swoje kosmetyki, kilka sukienek i nawet stwierdzam, że te buty mi się nie przydadzą, ale dzieci spakowane perfekcyjnie bez uszczerbku na swojej ilości potrzebnych rzeczy zostają. Poniżej mały pomocnik o czym nie zapomnieć i co zabrać na tygodniowe wakacje z dziećmi.